Forum Scope In hoeverre geldt de PSD 2 ook voor bedrijven?

Weergave van 1 genest antwoord
  • Auteur
    Berichten
    • Anoniem
      Aantal berichten: 3

      Beste mevrouw/mijnheer,

      ik vroeg me af of alle wetgeving in de PSD 2 van toepassing is voor particulieren en bedrijven, of dat bedrijven op sommige onderdelen van de regelgeving misschien minder kunnen profiteren? Dus op welke onderdelen kunnen overheden of banken bepalen dat bepaalde regels niet op bedrijven van toepassing zijn?

    • Pieter van AndelPieter van Andel (Enigma Consulting)
      Aantal berichten: 11

      Ook in de PSD2 staat nog steeds dat bepaalde onderdelen niet of ten dele niet van toepassing zijn voor bedrijven, indien dat overeengekomen is met de betaaldienstaanbieder. Het betreft titel III (TRANSPARANTIE VAN VOORWAARDEN EN INFORMATIEVEREISTEN MET BETREKKING TOT BETALINGSDIENSTEN) en de volgende artikelen in titel IV (RECHTEN EN PLICHTEN MET BETREKKING TOT HET AANBIEDEN EN HET GEBRUIK VAN BETALINGSDIENSTEN): artikel 62, lid 1, artikel 64, lid 3, en de artikelen 72, 74, 76, 77, 80 en 89. Ook kunnen andere termijnen dan in artikel 71 zijn gesteld, worden afgesproken met bedrijven. Verder kunnen lidstaten besluiten dat artikel 102 niet van toepassing is op bedrijven.

Weergave van 1 genest antwoord
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.